U Bugojnu počeo treći Međunarodni rukometni turnir – „Rukomet je moja budućnost“
U bugojanskom Kulturno sportskom centru, 2. aprila 2015. godine počeo je Treći međunarodni rukometni turnir pod motom „Rukomet je moja budućnost“. Prvog takmičarskog dana planirano je da se odigra šest utakmica. U prijepodnevnim satima odigrane su dvije utakmice: Slovenija – Srbija 30:21 i Hrvatska – Slovačka 31:20. U poslijepodnevnim terminu: Bosna i Hercegovina – Poljska 31:41, Katar – Makedonija 32:38, Slovenija – Slovačka, Hrvatska – Srbija.
Organizatori turnira su Rukometni savez Katara i Muški rukometni klub „Iskra“ Bugojno.
Pokrovitelj turnira je Rukometna federacija Katara, a sudjeluje osam ekipa.
Četvrtak (02.04.2015.)
Slovenija – Srbija 30:21
Slovenija: Urh, Žiga, Stojnič, Kovčić 3,Škafar, Kocbek 2, Blaž 5 , Vlah, Prevolnik 3, Kotar 1, Perko, Sokolić 4, Beđeti 2, Planinc 3, Marguč 3, Cvetko 4. Trener: Marijan Potokar.
Srbija: Damjanović, Bunjevčević, Klajić 3, Ratković 1, Maksić 5, Kurteš 4, Mijatović, Sunajko, Pavlović 1, Ivanović, Stojanović, Leovac, Radovanović, Vorkapić, Popović, Potpara 6. Trener: Vladimir Stanojević.
Hrvatska – Slovačka 31:20
Hrvatska: Manci 1, Glavaš, Zobec 4, Jurakić, Marić 1, Smojver 1, Markušić 1, Jelinić 3, Vrdoljak 7, Medić 6, Jović, Obranović 1, Levak 2, Špikić, Potnar 1, Čorić 3. Trener: Hrvoje Horvat.
Slovačka: Konečny, Chepko 1, Popelka, Šarpataky 4, Križ 1, Tomašek 1, Hajnik, Hlinka 6, Tache, Wilga 3, Čikarev, Ficza 1, Pomichal 1, Orosz, Franta 1. Trener: Marek Gertan.
Poljska – Bosna i Hercegovina 41:31
Poljska : Kovalczyk 7, Kawka, Rolka 4, Majdzinski 3, Bis 1, Skrzyniatz, Skibinski, Moryto 8, Bikisz 2, Grabowski 2, Skucinski 6, Kazmirczak 1, Zajc, Biernacki 3, Judycki 2, Skiba 2. Trener : Rafael Kuptel.
Bosna i Hercegovina : Bečak 1, Nježić, Mehić 2, Živanić 1, Đorđević 2, Jarak 1, Bojić, Hamidović, Lončar 8, Muhić, Perić, Bašić 9, Šešić 1, Sivić 5, Đurić, Uljarević 1. Trener: Jasmin Mrkonja.
Katar – Makedonija 32:28 (19:9)
Katar: Alihodžić, Lepenica, Abdulaziz Buhendi Helali, Nour Ashraf Ahmed 3, Amine Binnoureldin Guehis 1, Amor Binjalloul Dhiab 5, Faruk Čolo 3, Salem Zuhair Braham 2, Ahmed Magdy Abdelrhem, Omar Khaled Abdelfattah 4, Moustafa Amir Heiba 2, Jovo Damjanović 4, Adson Bajrić 1, Mohamed Hany Abdelraouf, Božo Subotić, Jovan Gačevuć 5, Gamal Ali Ahmed 2, Khalid Mohamed Bakhder. Trener: Chouaib Kafi.
Makedonija: DANILOVSKI Nikola, Trpevski Ilija, Velkovski Martin 4, Davitkovski Kristijan 2, Stavridis Marko 1, Apostolovski Nikolaj, Kuzmanovski Filip 3, Krstevski Goran 6, Onchev Toshe, Ognjanovski Marko, Levkovski Mario, Dimovski Aleksandar, Palevski Davor 8, Mirchev Aleksandar, Markudov Andrej 2, Arsenovski Filip 2, Kizikj Nikola. Trener: Vlatko Nedelkovski.
Slovenija – Slovačka 31:19 (14:10)
Slovenija: Urh Kastelic, Žiga Urbič, Darko Stojnič 1, Aleks Kovčić 3, Jure Škafar, Jure Kocbek 4, Blaž janc 6, Alex Vlah 1, Jan Prevolnik 1, Matic Kotar 1, Gašper Perko, Tilen Sokolić 2, Jakob Beđeti 1, Nejc Planinc 5, Gal Marguč 5, Rok Cvetko 1. Trener: Potokar Marjan.
Slovačka: Konečny Michael, Chepko Juraj, Popelka Tomaš, Šarpataky Miloš 2, Križ Martin, Tomašek Jozef 1, Hajnik Maroš, Hlinka Marek 2, Tache Daniel, Wilga Richard 5, Čikarev Juraj, Tribus Tibor 2, Ficza Filip 3, Pomichal Vajk, Orosz Oliver 1, Franta Tomaš 3. Trener: Gernat Marek.
Hrvatska – Srbija 26:20 (12:12)
Hrvatska: Stojanović Tomislav, Spikić Marin, Manci Borna, Glavaš Filip, Zobec Bruno Villi 1, Jurakić Marko 7, Marić Marin, Smojver Domagoj, Markušić Dorian 2, Jelinić Marin 3, Vrdoljak Jakov 4, Medić Petar 6, Jović Arian, Obranović Andrej, Levak Bruno, Špikić Matija 2, Potnar Domagoj, Čorić Marko 1. Trener: Horvat Hrvoje.
Srbija: Jandrić Todor, Jurakić Marko, Damjanović Stefan 4, Bunjevčanin Milijan, Kljajić Aleksa 2, Ratković Nemanja, Maksić Aleksa 2, Kurteš Nikola 2, Mijatović Srđan, Sunajko Stefan, Pavlović Uroš 1, Ivanović Nikola, Stojanović Luka 2, Leovec Filip 5, Radovanović Milomir 1, Vorkapić Vukašin, Popović Aleksandar, Potpara Milan 1. Trener: Vladica Stanojević.
Drugog dan Međunarodnog rukometnog turnira mladih “Rukomet je moja budućnost” odigrane su sljedeće utakmice:
Poljska – Makedonija 26:22
Katar – BiH 32:32
Srbija – Slovačka 29:29
Hrvatska – Slovenija 25:25
BiH – Makedonija 34:33
Poljska – Katar 29:29
Petak (03.04.2015.):
Poljska – Makedonija 26:22
Poljska : Foluszny, Kovalczyk 3, Kawka, Rolka 2, Majdzinski 3, Bis 1, Skrzyniatz, Skibinski 3, Moryto 4, Bikisz 1, Grabowski 1, Skucinski 4, Kazmirczak, Zajc, Biernacki 2, Judycki 1, Skiba 1. Trener : Rafael Kuptel.
Makedonija: Danilovski, Trpevski, Velkovski 2, Davitkovski 3, Stavridis, Apostolovski, Kuzmanovski 4, Krstevski 4, Onchev 1, Ognjanovski, Levkovski, Dimovski 1, Palevski 6, Mirchev, Markudov 1, Arsenovski, Kizikj. Trener: Vlatko Nedelkovski.
Katar – Bosna i Hercegovina 32:32
Katar: Alihodžić, Lepenica, Abdulaziz Buhendi Helali, Nour Ashraf Ahmed, Amine Binnoureldin Guehis 2, Amor Binjalloul Dhiab 8, Čolo 2, Salem Zuhair Braham 3, Ahmed Magdy Abdelrhem 1, Omar Khaled Abdelfattah 6, Moustafa Amir Heiba 2, Damjanović 7, Bajrić, Mohamed Hany Abdelraouf 1, Subotić, Gačevuć, Gamal Ali Ahmed, Khalid Mohamed Bakhder. Trener: Chouaib Kafi.
Bosna i Hercegovina: Bečak 3, Nježić 1, Mehić 5, Živanić, Djurčević, Jarak 2, Bojić, Hamidović 6, Lončar 4, Muhić, Perić, Bašić 4, Šešić 3, Sivić 4, Đurić, Uljarević. Trener: Jasmin Mrkonja.
Srbija – Slovačka 29:29
Srbija: Jandrić, Jurakić, Damjanović 5, Bunjevčević 1, Kljajić 9, Ratković, Maksić 4, Kurteš, Mijatović 1, Sunajko, Pavlović 1, Ivanović 1, Stojanović 2, Leovac Filip 1, Radovanović 1, Vorkapić, Popović, Potpara 3. Trener: Vladimir Stanojević.
Slovačka: Konečny, Chepko, Popelka, Šarpataky 9, Križ 1, Tomašek, Hajnik 2, Hlinka, Tache 1, Wilga 2, Čikarev, Tribus 3, Ficza 1, Pomichal 4, Orosz 4, Franta 2. Trener: Marek Gertan.
Hrvatska – Slovenija 25:25
Hrvatska: Stojanović, Spikić, Manci 2, Glavaš 3, Zobec 5, Jurakić 1, Marić, Smojver, Markušić, Jelinić 1, Vrdoljak 5, Medić 1, Jović, Obranović, Levak 2, Špikić 1, Potnar 1, Čorić 3. Trener: Horvat Hrvoje.
Slovenija: Kastelic, Urbič, Stojnič, Kovčić 1, Škafar, Kocbek, Janc 8, Vlah 2, Prevolnik, Kotar 4, Gašper, Sokolić 3, Beđeti 1, Planinc 3, Marguč 2, Cvetko 1. Trener: Potokar Marjan.
Bosna i Hercegovina – Makedonija 34:33
Bosna i Hercegovina : Bečak, Nježić, Mehić 3, Živanić, Đorđević 4, Jarak, Bojić, Hamidović, Lončar 8, Muhić, Perić, Bašić 9, Šešić 2, Sivić 4, Đurić, Uljarević 4. Trener: Jasmin Mrkonja.
Makedonija: Danilovski, Trpevski, Velkovski 9, Davitkovski, Stavridis, Apostolovski, Kuzmanovski 9, Krstevski 1, Onchev 1, Ognjanovski, Levkovski, Dimovski 4, Palevski 1, Mirchev 2, Markudov 7, Arsenovski, Kizikj. Trener: Vlatko Nedelkovski.
Katar – Poljska 29:29
Katar: Alihodžić, Lepenica, Abdulaziz Buhendi Helali, Nour Ashraf Ahmed 4, Amine Binnoureldin Guehis 2, Amor Binjalloul Dhiab 3, Čolo 4, Salem Zuhair Braham, Ahmed Magdy Abdelrhem, Omar Khaled Abdelfattah 4, Moustafa Amir Heiba 5, Damjanović 6, Bajrić, Mohamed Hany Abdelraouf 1, Subotić, Gačevuć, Gamal Ali Ahmed, Khalid Mohamed Bakhder. Trener: Chouaib Kafi.
Poljska : Foluszny Kovalczyk 2, Kawka 2, Rolka, Majdzinski 3, Bis 1, Skrzyniatz, Skibinski 1, Moryto 8, Bikisz 2, Grabowski, Skucinski 1, Kazmirczak, Zajc, Biernacki 2, Judycki 6, Skiba 1. Trener : Rafael Kuptel.
Tabela
Grupa A
1. | Slovenija | 3 | 2 | 1 | 0 | 86:65 | +21 | 7 |
2. | Hrvatska | 3 | 2 | 1 | 0 | 82:65 | +17 | 7 |
3 | Srbija | 3 | 0 | 1 | 2 | 70:85 | -15 | 1 |
4. | Slovačka | 3 | 0 | 1 | 2 | 68:91 | -23 | 1 |
Grupa B
1. | Poljska | 3 | 2 | 1 | 0 | 96:82 | +14 | 7 |
2. | Katar | 3 | 1 | 2 | 0 | 93:89 | +4 | 5 |
3 | Bosna i Hercegovina | 3 | 1 | 1 | 1 | 97:106 | -9 | 4 |
4. | Makedonija | 3 | 0 | 0 | 3 | 83:92 | -9 | 0 |
– subota:
13.00: Srbija – Makedonija
15.00: Bosna i Hercegovina – Slovačka
17.00: Slovenija – Katar
19.00: Poljska – Hrvatska
– nedjelja:
10.00: plasman za sedmo mjesto
12.00: plasman za peto mjesto
14.00: plasman za treće mjesto
16.00: finale
Organizatori turnira su Rukometni savez Katara i Muški rukometni klub Iskra iz Bugojna.