Rukometaši Slovenije pobjednici turnira u Bugojnu
Rukometna reprezentacija Slovenije pobjednik je Trećeg međunarodnog omladinskog turnira “Rukomet je moja budućnost” u Bugojnu
U finalnoj utakmici Slovenija je savladala Hrvatsku u reprizi prošlogodišnjeg finala rezultatom 24:21, mada je Hrvatska nakon prvih 30 minuta imala prednost od tri gola razlike 13:10.
U prvih davedesetak minuta u vodstvu je više bila reprezentacija Hrvatske, a prvo vodstvo Slovenci ostvaruju u 22. minuti- 9:8. Ipak, do kraja poluvremena kadeti Hrvatske zahvaljujući odličnoj realizaciji Petra Medića dolaze do prednosti od 13:10. Hrvatska je svoju prednost na četiri razlike povećala u 38. minuti, kada je na semaforu stajalo 19:15. Ipak, Slovenci konsolidiraju redove, nekoliko uvezanih odbrana pravi golman Žiga Urbič i u 42. minuti rezultat je izjednačen 19:19. U 50. minuti Slovenija vodi 21.20, i do kraja susreta ne ispušta prednost.
U susretu za treće mjesto Poljska je savladala Katar sa 27:22, dok je Slovačka u meču za peto mjesto pobijedila Srbiju sa 28:26.
Rukometaši Bosne i Hercegovine osvojili su sedmo mjesto nakon što su pobijedili Makedoniju sa 37:29.
Za najboljeg golmana na turniru proglašen je Urh Kasetlic (Slovenija), a za najboljeg igrača Petar Medić (Hrvatska).
Epitet najboljeg strijelca ponio je bh. reprezentativac Vladan Lončar, s postignutih 37 golova.
Organizatori turnira bili su Rukometni savez Katara i Muški rukometni klub “Iskra” Bugojno, a pokrovitelj Rukometna federacija Katara.
Finale
Hrvatska – Slovenija 21:24 (13:10)
Sudijski par: Đordji Načeski i Slavče Nikolov (Makedonija). Delegat: Vladimir Jović (BiH)
Hrvatska: Stojanović, Spikić, Manci, Glavaš 2, Zobec, Jurakić, Marić, Smojver, Markušić, Jelinić 2, Vrdoljak, Medić 9, Jović, Obranović 2, Levak 1, Špikić 5, Potnar, Čorić. Trener: Hrvoje Horvat.
Slovenija: Kastelic, Urbič, Stojnič, Kovčić 1, Škafar 1, Kocbek, Janc 10, Vlah 1, Prevolnik 1, Kotar, Gašper, Sokolić 4, Beđeti 2, Planinc, Marguč 2, Cvetko 2. Trener: Marjan Potokar.
Plasman za 3. mjesto
Katar – Poljska 22:27 (10:16)
Sudijski par: Amir Konjičanin i Dino Konjičanin (oba BiH). Delegat: Robert Alibegović (BiH).
Katar: Alihodžić, Lepenica, Nour Ashraf Ahmed, Amine Binnoureldin Guehis 3, Amor Binjalloul Dhiab 2, Čolo 4, Salem Zuhair Braham 1, Ahmed Magdy Abdelrhem, Omar Khaled Abdelfattah 1, Damjanović 4, Bajrić 2, Mohamed Hany Abdelraouf 3, Subotić, Gamal Ali Ahmed, Khalid Mohamed Bakhder 2. Trener: Chouaib Kafi.
Poljska : Foluszny, Kovalczyk 5, Kawka, Rolka, Majdzinski 2, Bis, Skrzyniatz, Skibinski 4, Moryto 6, Skiba 2, Grabowski 1, Skucinski 2, Kazmirczak, Zajc, Biernacki 4, Judycki 1. Trener : Rafael Kuptel.
Plasman za 5. mjesto
Srbija – Slovačka 26:28 (11:12)
Sudijski par: Miloš Ražnatović i Ivan Pavičević (Crna Gora). Delegat: Vladimir Jović (BiH).
Srbija: Jandrić, Jurakić, Damjanović 3, Potpara 1, Kljajić 7, Ratković 1, Maksić 4, Kurteš 4, Mijatović, Sunajko, Pavlović 1, Ivanović, Stojanović 3, Leovac, Radovanović 1, Vorkapić, Popović 1. Trener: Vladimir Stanojević.
Slovačka: Konečny, Chepko 1, Popelka 1, Šarpataky 12, Križ, Tomašek, Hajnik, Hlinka, Tache 2, Wilga 6, Čikarev, Tribus 1, Ficza 1, Pomichal 4, Orosz, Franta. Trener: Marek Gertan.
Plasman za 7. mjesto
Bosna i Hercegovina – Makedonija 37:29 (18:15)
Sudijski par: Miloš Ražnatović i Ivan Pavičević (Crna Gora). Delegat: Robert Alibegović (BiH)
Bosna i Hercegovina : Bečak, Nježić, Mehić 3, Živanić, Đorđević 3, Jarak, Bojić, Hamidović 7, Lončar 11, Muhić, Perić 3, Bašić 5, Šešić, Sivić 1, Đurić, Uljarević 2. Trener: Jasmin Mrkonja.
Makedonija: Danilovski, Trpevski, Velkovski 6, Davitkovski 2, Stavridis 1, Apostolovski, Kuzmanovski, Krstevski, Onchev 4, Ognjanovski 1, Levkovski, Dimovski 2, Palevski 4, Mirchev 4, Markudov 2, Arsenovski 3, Kizikj. Trener: Vlatko Nedelkovski.
Finalni plasman:
1.Slovenija
2.Hrvatska
3.Poljska
4.Katar
5.Slovačka
6.Srbija
7.Bosna i Hercegovina
8.Makedonija