Program: 45. Teatarski festival BiH FEDRA Bugojno 2017.
45. Teatarski festival BiH FEDRA Bugojno 2017.
P R O G R A M
ČETVRTAK, 13.07.2017.
Prateći program
19,00 – Umjetnička galerija BiH: Izložba slika “KAMMEN”
Umjetnička galerija KSC Bugojno
19,30 – Antonio Džolan – Izložba “DIZAJN PLAKATA I LOGOTIPA”, Hol KSC Bugojno.
20,15 – Svečano otvaranje, Pozorišna dvorana
Takmičarski program (70 min)
20,30 – Teatar FEDRA Bugojno “POSLJEDNJA PORODICA” (Vahid Duraković), režija: Vahid Duraković, Pozorišna dvorana
21,45 – Okrugli sto, Mala sala
PETAK, 14.07.2017.
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
Takmičarski program (55 min)
20,30 – Teatar TOTAL Visoko “ĆELAVA PJEVAČICA ” (Eugene Ionesco), režija: Jesenko Muzaferija, Pozorišna dvorana
21,45 – Okrugli sto, Mala sala
SUBOTA, 15.07.2017.
FEDRICA (45 min)
11,00 – KS Male stvari Trebinje “MALA PRINCEZA” (Ksenija Stojanović), režija: Željko Milošević, Mala sala
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
19,00 – PREZENTACIJA “40 godina Studentskog pozorišta u Banja Luci – od dramske sekcije do profesionalne teatarske produkcije”
Učesnici: A. Pejakavić, G. Jokić, R. Ševa i D. Medojević.
Moderator: doc.dr. Ljiljana Čekić, Mala sala
Takmičarski program (100 min)
20,30 – KUD “Adem Alić” Gračanica “MARATONCI TRČE POČASNI KRUG” (Dušan Kovačević/Mirela Trepanić), režija: Mirela Trepanić, Pozorišna dvorana
22,15 – Okrugli sto, Mala sala
NEDJELJA, 16.07.2017.
FEDRICA (60 min)
11,00 – Pozorište Travnik “DUGONJA, TRBONJA I VIDONJA” režija: kolektiv, Pozorišna dvorana
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
Takmičarski program (80 min)
20,30 – Banjalučko studentsko pozorište “TETOVIRANI ISUS” (Mirko Kovač), režija: Aleksandar Pejaković, Pozorišna dvorana – kamerna scena (maksimalan broj gledalaca 150)
22,00 Okrugli sto, Mala sala
PONEDJELJAK, 17.07.2017.
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
Takmičarski program (65 min)
20,30 – HKUD “Dinara” Livno, Kazališna scena Cleuna “ŽABA” (Dubravko Mihanović), režija: Dinko Periša, Pozorišna dvorana – kamerna scena (maksimalno 150 gledalaca)
21,45 Okrugli sto, Mala sala
UTORAK, 18.07.2017.
FEDRICA (45 min)
11,00 – Teatar FEDRA Bugojno “KONTROLNI” (Milena Depolo), režija: Senada Milanović, Mala sala
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
Takmičarski program (70 min)
20,30 – Gradsko pozorište Trebinje „PISAC PORODIČNE ISTORIJE“ (Ljubomir Đurković), režija: Slobodan Marunović, Pozorišna dvorana
21,45 Okrugli sto, Mala sala
SRIJEDA, 19.07.2017.
Radionica
11,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
17,00 – “Gluma” (Slađana Zrnić)
Takmičarski program (65 min)
20,30 – Amatersko kazalište Travnik “POBUNA U KOKOŠINJCU”, adaptacija i režija: Anto Bilić, Pozorišna dvorana
21,45 Okrugli sto, Mala sala
ČETVRTAK, 20.07.2017.
11,00 – Prezentacija radionica “GLUMA”, voditeljica Slađana Zrnić, Mala sala
U čast nagrađenih (90 min)
19,30 – Kazališna družina ŠTOLCER Čakovec (Hrvatska) – “NE IZLAZI BEZ ČARAPA” (Kristina Štebih), režija: Dejan Buvač, Pozorišna dvorana
21,00 – DODJELA NAGRADA, Pozorišna dvorana