Košarka: Iskra poražena, nije prošla u Play Off A2 lige
Izvještaji sa utakmica posljednjeg kola A2 lige grupa Sjever
Rezultati 18. kola (12/13.04.2014):
ŽIVINICE: Millennium – Promo Donji Vakuf 70:79
TUZLA: OKK Sloboda – Gradina 72:84
LUKAVAC: Radnički – Iskra 76:70
ODŽAK: Odžak – Gračanica 72:66
KONAČNA TABELA A2 LIGE SJEVER
|
EKIPA |
UT |
POB |
POR |
KPO |
KPR |
KR |
BOD |
1. |
PROMO DONJI VAKUF |
16 |
13 |
3 |
1300 |
975 |
+325 |
29 |
2. |
GRADINA |
16 |
11 |
5 |
1187 |
1127 |
+60 |
27 |
3. |
ISKRA |
16 |
10 |
6 |
1225 |
1128 |
+97 |
26 |
4. |
MILLENNIUM |
16 |
8 |
8 |
1173 |
1170 |
– 7 |
24 |
5. |
ODŽAK |
16 |
7 |
9 |
1096 |
1211 |
– 115 |
23 |
6. |
RADNIČKI |
16 |
7 |
9 |
1144 |
1253 |
– 109 |
23 |
7. |
ZEBAC |
16 |
7 |
9 |
1101 |
1090 |
+ 11 |
22 (-1) |
8. |
GRAČANICA |
16 |
6 |
10 |
1202 |
1266 |
– 64 |
22 |
9. |
OKK SLOBODA |
16 |
3 |
14 |
1065 |
1263 |
– 198 |
19 |
* UT – Broj odigranih utakmica, POB – Broj ostvarenih pobjeda, POR – Broj poraza, KPO – Broj postignutih poena, KPR – Broj primljenih poena, KR – Koš razlika, BOD – Broj Bodova.
Ekipe KK PROMO DONJI VAKUF i KK GRADINA su stekli pravo nastupa u Play Off-u A2 lige sa dvije prvoplasirane ekipe iz A2 lige Jug
MILLENNIUM 70
PROMO DONJI VAKUF 79
SD Živinice. Sudije: S. Nožinović, S. Bujak i D. Kulović (Tuzla). Komesar: N. Ćudić (Tuzla).
Pet ličnih grešaka: Musić (Millennium).
Rezultat po priodima: 70:76 (09:12, 22:29, 24:15, 15:23).
MILLENNIUM: Jusić, Kudić 4, Agić 9, Dostović 6, Meštrić 6, Bećirović, Korkutović 22, Hadžikić 2, Musić 15, Brčaninović 1, Đulović 4, Halilović 1.
Trener: M. Memić
DONJI VAKUF: Đihan 17, Dedić 11, Šišić, A. Hodžić 2, Kurić 15, Alkić 11, Vinčević 8, Čaluk, Hočkić 13, H. Hodžić 2.
Trener: S. Hodžić
OKK SLOBODA 72
GRADINA 84
Dvorana SKPC Mejdan u Tuzli. Sudije: F. Ališehović, A. Selimović (Tuzla) i A. Durmić (Zenica). Komesar: S. Pirić (Tuzla). Pet ličnih grešaka: Salihović, Aljukić (OKK Sloboda), Zukanović (Gradina).
Rezultat po periodima: 72:84 (14:31, 24:13, 11:19, 23:21).
OKK SLOBODA: Hotić, Salihović 9, Mešić 7, Jakupović 21, Ilić 9, Kadić 4, Aljukić 4, Muratović 13, Pavić 5.
Trener: A. Hodžić
GRADINA: Zaketović 3, E. Salkić 10, K. Salkić, Rakić, Bešo 18, Ibrahimkadić, Jabandžić 21, Mehuljić 17, Zukanović 15, Bahtić, Deljkić, Srkalović.
Trener: Ž. Jurišić
RADNIČKI 76
ISKRA 70
Sportska dvorana u Lukavcu. Sudije: M. Avdić (Tuzla), J. Beganović (Srebrenik) i N. Kurević (Tuzla). Komesar: Z. Salković (Tuzla). Tehnička greška: Tokić (Radnički). Pet ličnih grešaka: A. Pandžo (Iskra).
Rezultat po periodima: 76:70 (16:23, 23:15, 14:17, 23:15).
RADNIČKI: Junuzović, Ćosić 23, Gegić, Sinanović 13, Džibrić 12, Imamović 10, Begić, Karić 7, Tokić 11, Husić.
Trener: D. Ibričić
ISKRA: Seferović 11, Jusić, Spahić 4, Mu. Bećirović, Me. Bećirović 14, Delić 14, A. Pandžo 14, M. Pandžo 13.
Trener: M. Kovačević
ODŽAK 72
GRAČANICA 66
Dvorana srednje škole u Odžaku. Sudije: D. Efendić, A. Muharemović (Tuzla) i J. Džananović (Odžak). Komesar: M. Kovačević (Tuzla). Pet ličnih grešaka: Hadžiefendić, Mešetović (Gračanica).
Rezultat po periodima: 72:66 (15:16, 09:14, 24:15, 24:21).
ODŽAK: Dž. Hodžić-Mehić, An. Omerbašić 3, Horosković, Am. Omerbašić 6, Šapčanin, Dž. Emić 12, M. Hodžić-Mehić, Delić 4, I. Topolović 10, Đonlić 18, Kovač 16, Čengić 3.
Trener: M. Jupić
GRAČANICA: Mujaković 5, Nedić, Ćurić, Konjić, Helić 23, K. Hodžić, Hadžiefendić 6, Mešetović 12, V. Hadžić 9, Ejubović 1.
Trener: E. Kamarić.
10 najboljih strijelaca A2 lige Sjever
Rb. |
Ime i prezime |
Klub |
Uk. poena |
Br. ut |
Prosjek |
1 |
Adnan Ćosić | Radnički |
388 |
16 |
24,2 |
2 |
Korkutović Ado | Millennium |
318 |
16 |
19,8 |
3 |
Besim Helić | Gračanica |
302 |
14 |
21,5 |
4 |
Aldin Pandžo | Iskra |
302 |
16 |
18,8 |
5 |
Maid Jabandžić | Gradina |
274 |
16 |
17,1 |
6 |
Adis Bambur | Zebac |
239 |
12 |
19,9 |
7 |
Elnad Kovač | Odžak |
237 |
11 |
21,5 |
8 |
Nadir Mešetović | Gračanica |
231 |
14 |
16,5 |
9 |
Dedić Aldin | Promo Donji Vakuf |
224 |
14 |
16 |
10 |
Nedžad Muratović | OKK Sloboda |
219 |
14 |
15,6 |
RASPORED ODIGRAVANJA UTAKMICA PLAY OFFa A2 LIGE
26./27. 04.2014. 1. Utakmica Polufinala
01. |
Prvoplasirani Jug |
Drugoplasirani Sjever |
02. |
Prvoplasirani Sjever |
Drugoplasirani Jug |
03./04.05.2014. 2. Utakmica Polufinala
03. |
Drugoplasirani Sjever |
Prvoplasirani Jug |
04. |
Drugoplasirani Jug |
Prvoplasirani Sjever |
10./11.05.2014. 3. Utakmica Polufinala
05. |
Prvoplasirani Jug |
Drugoplasirani Sjever |
06. |
Prvoplasirani Sjever |
Drugoplasirani Jug |
17./18.05.2014. FINALE 1. Utakmica
07. |
17./18.05.2014. ZA TREĆE MJESTO 1. Utakmica
08. |
24./25.05.2014. FINALE 2. Utakmica
09. |
24./25.05.2014. ZA TREĆE MJESTO 2. Utakmica
10. |
Napomena:
U slučaju da se pobjednici polufinalnih utakmica dobiju u dva dobijena susreta, prva utakmica Finala i za 3.mjesto će se odigrati 10./11.05.2014. godine.