Izvještaj sa takmičenja iz matematike i fizike održanog za učenike osnovnih škola
U Osnovnoj školi Bristovi (26.03.) održano je općinsko takmičenje iz matematike i fizike za učenike osnovnih škola sa područja općine Bugojno. Na takmičenju su učestvovali učenici od šestog do osmog razreda.
Učenici šestih razreda su se takmičili iz matematike, dok su se učenici sedmih i osmih razreda takmičili iz matematike i iz fizike. Takmičenje je počelo u ranim jutarnjim satima, a nakon pregledavanja radova upriličena je ceremonija uručivanja diploma i zahvalnica učenicima, njihovim nastavnicima i školama iz kojih dolaze.
Komisiju su sačinjavali:
Komisija šestih razreda iz matematike:
1. Muratspahić Mesuda – predsjednik komisije
2. Tataraga Asida – član
3. Zulum Hazim – član
Komisija sedmih razreda iz matematike:
1. Pilav Kada – predsjednik komisije
2. Tutkur Mesuda – član
3. Bijelić Goran – član
Komisija osmih razreda iz matematike:
1. Haračić Amela – predsjednik komisije
2. Bakić Emir – član
3. Avdibašić Ajka – član
Komisija sedmih razreda iz fizike:
1. Aletić Azra – predsjednik komisije
2. Sabitović Sanela – član
Komisija osmih razreda iz fizike:
1. Kaharević Amira – predsjednik komisije
2. Kadunić Nasima – član
Čurić Nihad – koordinator
Nakon pregledanih radova i sabranih bodova, rezultati takmičenja su slijedeći:
PLASMAN UČENIKA VI RAZREDA
IZ MATEMATIKE
1. |
Kaharević Amna |
Treća osnovna škola |
2. |
Hozić Samra |
Prva osnovna škola |
3. |
Dadić Eldar |
Treća osnovna škola |
EKIPNO:
1. |
Treća osnovna škola |
2. |
Prva osnovna škola |
3. |
Druga osnovna škola |
PLASMAN UČENIKA VII RAZREDA
IZ MATEMATIKE
1. |
Garib Namir |
Prva osnovna škola |
2. |
Memić Meldina |
Druga osnovna škola |
3. |
Karaosmanović Emira |
Druga osnovna škola |
EKIPNO:
1. |
Prva osnovna škola |
2. |
Druga osnovna škola |
3. |
Treća osnovna škola |
PLASMAN UČENIKA VIII RAZREDA
IZ MATEMATIKE
1. |
Melić Emina |
Treća osnovna škola |
2. |
Smajlović Ema |
Prva osnovna škola |
3. |
Ferizović Fikreta |
Treća osnovna škola |
EKIPNO:
1. |
Treća osnovna škola |
2. |
Prva osnovna škola |
3. |
Druga osnovna škola |
PLASMAN UČENIKA VII RAZREDA
IZ FIZIKE
1. |
Garib Namir |
Prva osnovna škola |
2. |
Karabeg Una |
Treća osnovna škola |
3. |
Duraković Irma |
Prva osnovna škola |
EKIPNO:
1. |
Prva osnovna škola |
2. |
Treća osnovna škola |
3. |
Druga osnovna škola |
PLASMAN UČENIKA VIII RAZREDA
IZ FIZIKE
1. |
Mešan Ibrahim |
Druga osnovna škola |
2. |
Kukić Dženana |
Prva osnovna škola |
3. |
Granić Ajten |
Prva osnovna škola |
EKIPNO:
1. |
Prva osnovna škola |
2. |
Druga osnovna škola |
3. |
Treća osnovna škola |
UKUPNI PLASMAN ŠKOLA IZ MATEMATIKE
Redni broj |
ŠKOLA |
Osvojeno bodova po razredima |
UKUPNO BODOVA |
RANG |
||
VI |
VII |
VIII |
||||
1. |
“PRVA OSNOVNA ŠKOLA” |
115 |
136 |
169 |
420 |
2 |
2. |
“DRUGA OSNOVNA ŠKOLA” |
81 |
131 |
97 |
309 |
3 |
3. |
“TREĆA OSNOVNA ŠKOLA” |
141 |
121 |
229 |
491 |
1 |
4. |
OSNOVNA ŠKOLA “BRISTOVI” |
42 |
30 |
3 |
75 |
5 |
5. |
OSNOVNA ŠKOLA “GRAČANICA” |
37 |
35 |
45 |
117 |
4 |
6. |
OSNOVNA ŠKOLA “DRVETINE” |
– |
6 |
26 |
32 |
6 |
UKUPNI PLASMAN ŠKOLA IZ FIZIKE
Redni broj |
ŠKOLA |
Osvojeno bodova po razredima |
UKUPNO BODOVA |
RANG |
|
VII |
VIII |
||||
1. |
“PRVA OSNOVNA ŠKOLA” |
182 |
249 |
431 |
1 |
2. |
“DRUGA OSNOVNA ŠKOLA” |
81 |
218 |
299 |
3 |
3. |
“TREĆA OSNOVNA ŠKOLA” |
124 |
210 |
334 |
2 |
4. |
OSNOVNA ŠKOLA “BRISTOVI” |
22,5 |
79 |
101,5 |
6 |
5. |
OSNOVNA ŠKOLA “GRAČANICA” |
45 |
137 |
182 |
4 |
6. |
OSNOVNA ŠKOLA “DRVETINE” |
23 |
106 |
129 |
5 |
(Pripremio: Džanan Gvozden)